FİLO KİRALAMA
NEDİR?

Operasyonel Kiralama, satın alma maliyetine katlanmadan ve riskleri üstlenmeden araç kullanmanın en doğru yolu olup, işletmenizin satış, pazarlama, dagitim fonksiyonlarinin yürütülmesi ve ayni zamanda yönetim kadrosuna hizmet amacıyla ortaya çikan araç ihtiyacinin karsilanmasi için belirlenen süre ve hizmet kapsamında araçların tarafiniza kiralanmasidir.

Kiralama hizmeti aldiginizda araç ve araç kullanımıyla ilgili riskler (bakım maliyetleri, hasar yönetimi, amortisman, ikinci el deger) kiralama şirketine devredilir. Filo yönetiminizi ve plaka, tescil, sigorta, vergi gibi operasyonel işlemleri profesyonel ellere bırakarak zaman ve maliyetten tasarruf edebilir, artan zamanınızda işinize odaklanabilir maliyet avantajı ile de giderlerinizi yönetebilirsiniz.

Öz sermaye zorunluluğu olmayan finansman modeli olarak filo kiralama, şirketlerin filo ihtiyaçlarini karşılamada ilk tercihleri arasına girmiştir. Satın alma maliyetlerini işinizle ilgili bir yatırıma yönlendirebileceğiniz bu model sayesinde aylık ödemelerinizin tamamını giderleştirerek vergi yönetimi de yapabilirsiniz. Bu avantajları ile filo kiralama, şirket borçluluğunun artmasını önleyerek firma kredibilitesini olumlu yönde etkilemektedir.

Aracin mülkiyeti, kiralama süresi içinde araçla ilgili maddi kayıp (kaza, hırsızlık, zarar verme ve yok olma gibi) risklerine ek olarak yatırım riskini de üstlenen filo kiralama şirketine aittir.