TAM KAPSAMLI
FİLO KİRALAMA?

Kiralanan tüm araçlarda plaka bazında tam kapsamlı kasko olmalıdır

Şemsiye kasko veya sınırlı kaskolar dönem içerisinde bitebilir ve ekstra ödemelere sebebiyet verebilir.

Mali Mesuliyet Sigortasi

Araçlara plaka bazında yapılan kaskolar ve zorunlu trafik sigortaları, kullanıcılarınızı ve karşı tarafı korurken, Mali mesuliyet sigortası teminatları ile 3. Kişilere ve mallarına gelebilecek her türlü hasar karşılanabilmektedir. Bu teminat kapsamının yüksek olması, oluşabilecek geniş kapsamlı kazalara karşı sizleri güvence altına almaktadır. Bu tutar DenizFilo’da araç başına yıllık 1.000.000 TL’ye kadar belirlenmiştir.

Araçlar yetkili servislerde, orijinal yedek parçalar kullanılarak işlem görmelidir

Distribütörlerin belirlemiş olduğu standartlarda işlem görmeyen araçlar güvenlik ve ekonomi açısından sorun yaşatabilmektedir. Zamanında ve olması gereken kalitede değişmeyen parçalar güvenliği tehdit ederken kalitesi distribütörlerce belirlenmiş olan motor yağı standartlarının uygulanmaması halinde araçların daha fazla yakıt harcadığı tespit edilmektedir. Araçların yetkili olmayan servislerde yapılan birtakım uygulamalardan dolayı garanti kapsamı dışına çıkması, firmanıza ekstra ödeme yükümlülügü yükleyebilmektedir. Anlaşmalı servis kavramı bazı durumlarda arıza gören aracınızı başka bir ile götürmenizi gerektirebilirken, yetkili servisler ile bu sorun minimize edilmektedir.

Lastik operasyonları ve ücretleri

Kiralamış olduğunuz araçların kaç KM katlarında lastik değiştireceği önceden belirlenmiş olmalıdır. Bu KM limitleri DenizFilo da 50.000 km olarak belirlenmiştir. Kış lastiği hizmeti mutlaka fiyata dahil olmalıdır ve dört mevsim lastik değişimi KM'lerinden bağımsız olmalıdır. Tüm lastik değişimleri (kış lastiği dahil), bu değişimler sonrasında gerekli ayarlamalar (rot-balans) ücretsiz olmalı ve otel hizmeti sağlayabilen merkezlerde bu hizmet ücretsiz olmalıdır.

Ulaşılabilirlik

Türkiye’nin her noktasından 7 gün 24 saat ulaşılabilir bir çağrı merkezi olmalıdır. Günün her saatinde sorununuzu çözebilecek ve yetkililere ulaştırabilecek uzman bir kadro gerektirmektedir.

Finansman Gücü

Firmanıza kiralanacak araçlar için, firmanızın temliki alınarak banka kredisi çıkarmak yerine kendi finansman gücünün kullanılması, firmanızın bankaya karşı da sorumluluk almasını ve bankalar nezdindeki kredibilite artısı riskini engelleyecektir.