Neden Filo Kiralama?

Operasyonel Kiralama, satın alma maliyetine katlanmadan ve riskleri üstlenmeden araç kullanmanın en doğru yolu olup, işletmenizin satış, pazarlama, dağıtım fonksiyonlarının yürütülmesi ve aynı zamanda yönetim kadrosuna hizmet amacıyla ortaya çıkan araç ihtiyacının karşılanması için belirlenen süre ve hizmet kapsamında araçların tarafınıza kiralanmasıdır.
Kiralama hizmeti aldığınızda araç ve araç kullanımıyla ilgili riskler (bakım maliyetleri, hasar yönetimi, amortisman, ikinci el değer) kiralama şirketine devredilir. Filo yönetiminizi ve plaka, tescil, sigorta, vergi gibi operasyonel işlemleri profesyonel ellere bırakarak zaman ve maliyetten tasarruf edebilir, artan zamanınızda işinize odaklanabilir maliyet avantajı ile de giderlerinizi yönetebilirsiniz.

Öz sermaye zorunluluğu olmayan finansman modeli olarak filo kiralama, şirketlerin filo ihtiyaçlarını karşılamada ilk tercihleri arasına girmiştir. Satın alma maliyetlerini işinizle ilgili bir yatırıma yönlendirebileceğiniz bu model sayesinde aylık ödemelerinizin tamamını giderleştirerek vergi yönetimi de yapabilirsiniz. Bu avantajları ile filo kiralama, şirket borçluluğunun artmasını önleyerek firma kredibilitesini olumlu yönde etkilemektedir.

Aracın mülkiyeti, kiralama süresi içinde araçla ilgili maddi kayıp (kaza, hırsızlık, zarar verme ve yok olma gibi) risklerine ek olarak yatırım riskini de üstlenen filo kiralama şirketine aittir.
Filo Kiralama Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?
Filo Kiralama Hangi Hizmetleri Kapsar?
Filo Kiralama Hizmetleri Kaça Ayrılır?

Filo Kiralama Avantajları

Nakit Fırsatları :
Operasyonel araç kiralama toplu nakit çıkışı gerektirmez ve bu sayede şirketinizin nakdi dengesini korur.

Kredi Fırsatları :
Operasyonel araç kiralama banka limitlerinizi kısmaz. Bankalar nezdinde bir risk artışı olmayacağından kredibilite serbest kalır.

Bilanço Görünümü:
Kiralayacağınız araçların vadesi gelmemiş taksitleri bilançonuzda yer almadığından ve bu araçları banka kredisi veya nakit ile almadığınızdan daha güçlü bir bilanço görüntüsü elde edersiniz.

Ödeme Netliği :
Operasyonel araç kiralamada ödemeler nettir, bu sayede aylık planlamalarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.
Finansal Avantajlar
Filo Danışmanlığı
İş modelinize ve ihtiyacınıza en uygun olan araçlar, Premium hizmet paketi ile uzman kadromuzun danışmanlığıyla belirlenir.

Verimli İnsan Kaynağı
Araçlarınızın ödenmesi gereken tüm yasal vergileri ve yönetimi için fazladan insan kaynağı gerektirmez.

Yetkili Servis Kalitesi
Seçmiş olduğunuz her markanın tüm işlemleri, markanın Türkiye genelindeki tüm yetkili servislerinde, sadece orijinal yedek parçalar ile konusunda uzman teknisyenler tarafından işlem görür.

Kesintisiz Faaliyet
Bakım, onarım, kaza gibi faaliyetlerinizin devamlılığını etkileyen faktörler, uzman kadrolar ile yönetilir, gerektiği durumlarda araçlarınız yedeklenir ve bu sayede kesintisiz işleyiş sağlanır.

Sigorta ve Vergiler:
Kanunen ödenmesi gereken tüm vergiler, sigorta, kasko yükümlülükleri uzman kadromuzca yönetilir.

Yedek Araç
Araçların 24 saati aşacak olan hareketsiz kalma, pert olma veya çalınma durumlarında, araçlarınız yedeklenir.
Operasyonel Avantajlar
Satın Alma
Satınalmada KDV indiriminden yararlanılamamakta, ödenen KDV bir maliyet unsuru olarak gider kabul edilmektedir.
Satınalmada değişken oranlarda ÖTV ödenmektedir.
Satınalmada dönemsel ödenen MTV "Kanunen Kabul Edilmeyen Giderler"den olduğu için gider gösterilemez.
Kiralama
Kiralamaya konu araçların kira faturalarına yansıyan KDV tutarlarının tamamı KDV indirimden yararlanabilmektedir.
Kiralamada ÖTV ödemesi söz konusu değildir.
Kira süresince ödenecek MTV tutarları kira bedeli içinde hesaplandığından, gider kalemlerinde gösterilebilmektedir

KDV Yönünden
Şirket araçları satın alınırken ödenen KDV gidere yazılamazken, kiralamada bu bedel kira tutarı içerisinde olduğundan gidere yazılabilir.

MTV Yönünden
Şirket araçları için ödenen MTV kanunen kabul edilmeyen gider olurken kiralamada bu tutar kira faturası içerisinde olduğundan gidere yazılabilmektedir.
Vergi Avantajları

Neden Deniz Filo?

DenizBank Finansal Bankacılık Grubu markasının gücü ve sağlam finansal yapısıyla, Türkiye geneline yaygın, hızlı, güvenilir hizmetler sunan DenizFilo, kiralama süresince değişmeyen yüksek hizmet kalitesiyle, koşulsuz müşteri memnuniyetini misyon edinmiştir.

DenizFilo satış ve satış sonrası tüm hizmetleri “güven” üzerine konumlandırmıştır. Tüm araçların bakım ve onarımları “güven” kapsamında dünya standartlarında ve sadece yetkili servislerde yapılmaktadır. DenizFilo, tüm servis işlemlerinde orijinal yedek parça garantisinde, lastik seçimlerinde “güven” kapsamında dünyanın önde gelen markalarıyla, yol yardım ve beklenmedik kötü sürprizler karşısında en güvenli sigorta şemsiyesini müşterileri için oluşturmuştur.

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu'nun gücü ve operasyonel desteğinden güç alan DenizFilo, her müşterisine sunduğu butik hizmet anlayışı ile koşulsuz ve sürdürülebilir müşteri memnuniyetini hedefleyen finansal çözüm ortağınızdır.

Filo Kiralama Sürecimiz

01
Başvurunun
Yapılması
Kiralamak istediğiniz aracı hızlıca teslim almak için başvuru formundaki bilgileri doldurup başvurunuzu göndermeniz yeterli.
02
Araç
Belirleme
Müşteri İlişkilerindeki çalışma arkadaşlarımıza düşen başvurunuz akabinde, arkadaşlarımız tercih ettiğiniz iletişim adresleri üzerinden hızlıca sizlerle irtibata geçer. Araç opsiyonları üzerinden araç seçimi ve fiyatlama yapılır. Seçtiğiniz opsiyonlara göre tarafınıza kredi limiti tahsis edilebilir.
03
Evrak
İşlemleri
Süreçlerin tamamlanması akabinde evraklara imzalar için Müşteri İlişkilerindeki arkadaşlarımız sizleri mevcutta çalıştığınız DenizBank Şubesine davet eder veya isteğinize göre en yakın Denizbank Şubesini konuya ilişkin organize eder.
04
Araç
Teslim Alımı
Bulunduğunuz lokasyona en yakın yetkili bayi’den aracınızı teslim alırsınız.